• Prof. Dr. Fuat Sezgin
    KÜTÜPHANESİ
Ana Sayfa / Süreli Yayınlar ve Tezler

Süreli Yayınlar ve Tezler

Bu bölüm kütüphanemizin bünyesinde bulunan basılı ve elektronik ortamdaki dergi, tez ve bilimsel yayınların hizmete sunulduğu bölümdür. Kütüphaneye, satın alma ve Üniversiteler Yayın Yönetmeliği gereğince yapılan bağış yoluyla sağlanan basılı dergiler, kütüphane otomasyon sistemine dahil edilmekte ve kütüphanede süreli yayınlar salonunda alfabetik düzende hizmete sunulmaktadır. Son yıla ait eski sayılar, raftaki yerinde, daha eski yıllara ait sayılar ise süreli yayınlar deposundadır. Süreli yayınlar, dışarıya ödünç verilmez sadece kütüphane içinde kullanılır.

Enstitüler tarafından birer nüshası kütüphaneye gönderilen lisans üstü basılı tezler, kütüphane otomasyon sisteminde kataloglaması yapılarak, kullanıcılarımızın hizmetine sunulmak üzere tezler bölümünde raftaki yerini alır. Tezler, dışarıya ödünç verilmez sadece kütüphane içinde kullanılır. Ayrıca Ulusal tezlere YÖK Tez Merkezi sayfasından erişilebilir. Tez Merkezi sayfasından tarama yapılarak, karşınıza çıkan teze/tezlere yazarı tarafından izin verilmişse anında ilgili tezi/tezleri indirebilirsiniz.

Satın alma, abone olma ya da ULAKBİM tarafından sağlanan e-dergi ve e-tezlerden yararlanmak için kütüphanenin web sayfasında yer alan e-kaynaklar sekmesinden tarama yapılarak bütün veri tabanlarına erişilebilir.

Kütüphanemizde mevcut olmayan makale ve tezler (içindekiler, kaynakça, özet ve seçilecek bir bölüm) için istek yapılabilir. Makale istekleri için Kütüphane web sayfasında bulunan “Formlar” menüsündeki ILL (Kütüphaneler Arası Kaynak Talep) Formu doldurulur. Tez istekleri için e-posta ile kutuphane@pau.edu.tr adresine şahsen başvuru yapılabilir.