• Prof. Dr. Fuat Sezgin
    KÜTÜPHANESİ
Ana Sayfa / Karger Yayınevi

 

Karger  Yayınevi,  İsviçre’nin Basel kentinde kurulmuş, dünyanın en eski bilimsel yayınevlerinden biridir.Bir aile şirketidir ve yedinci kuşak tarafından yönetilmekte olup; artan bilimsel kalite ve etkin yayıncılığı konusundaki prensiplerinden vazgeçmeden, her geçen sene üstüne koyarak bilimsel yayıncılığa devam etmektedirler.

 Özellikle TIP alanında yayınladıkları konuya özel akademik dergiler ve kitaplar ile Tıp dünyasında fark yaratan bulguları ve yenilikleri en doğru, anlaşılır biçimde sunar.  Her sene 100’den fazla dergiyi ve 50’den fazla kitap serisini sürekli olarak  yayımlayarak en güncel bilginin Tıp dünyasındaki araştırmacılara yönlendirilmesini sağlar.

Klinik uzmanlardan, akademisyenlerden , eczacılardan ve araştırma kliniklerinde çalışmış profesyonellerden oluşan 170 kişilik yönetici editör kadrosu vardır. 4000 kişilik editoryal kadrosu ve 12,500 kişilik gönüllü hakem kadrosu ile yılda 16,000’den fazla makale başvurusunu inceler ve bunların %30’nuna yakınını kabul etmekte ve hakem süreçlerine almaktadır.

Tüm dünyada aboneleri bulunan Karger Yayınevi’nin önde gelen bazı dergilerine örnekler:

-          Acta Cytologica

-          Acta Haematologica

-          Breast Care

-          Cardiology

-          Cells Tissues Organs   

-          Folia Primatologica

-          Human Development

-          Nephron

-          Ophthalmologica

-          Psychopathology 

 

Erişim için: https://www.karger.com/Journal linkini kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz derginin adına tıklayarak tam metinlere erişim sağlayabilirsiniz.