• Prof. Dr. Fuat Sezgin
    KÜTÜPHANESİ
Ana Sayfa / AccessMedicine Veri Tabanı

McGraw Hill Yayınevi’nin Genel, Klinik ve Uygulamalı Tıp alanında en güçlü veri tabanı Access Medicine, IP tabanlı olarak üniversitemiz erişimine açılmıştır. Deneme erişimi süresince platform içeriklerine aşağıdaki detayları kullanarak giriş yapabilirsiniz:

Erişim Adresi: https://accessmedicine.mhmedical.com/

Erişim Tarihleri: 04 Ekim 2021 - 15 Kasım 2021

LibGuides: https://mheducation.libguides.com/

Aşağıda yer alan en önemli yayınlar dahil, tüm tıp uzmanlık alanlarını içeren 145 adet ana başlık:

• Harrison’s Principles of Internal Medicine, 20e
• CURRENT Medical Diagnosis & Treatment
• The Color Atlas of Family Medicine, 2e
• Goodman & Gilman’s: The Pharmacological Basis of Therapeutics, 13e
• Graber and Wilbur’s FM Examination and Board Review, 4e

Kitap listesinin tamamına, accessmedicine.com sayfasından “Books” sekmesinden erişebilirsiniz.
Yeni nesil eğitim ve öğretim materyali olarak kullanılan ve ders müfredatına uyarlanılabilen (içerik haritası) AccessMedicine veritabanında yer alan diğer özellik ve içerikler:

 Olgu (Vaka Dosyası) Temelli Eğitim: En önemli konuları kapsayan en yaygın kitaplar (Case Files Series dahil) ve gerçek hayattan alınan vaka çalışmaları
 İndirilebilir Görseller: Görsel teşhisi kolaylaştıran binlerce fotoğraf ve görsel materyal. Sunum ve Eğitim amaçlarıyla kaydedilebilir ve indirilebilir.
 Çalışma Materyalleri: Sınavlara hazırlık için Kapsamlı Soru & Cevap bankası, Öz Değerlendirme ve Kurul ve Lisans sınavlarında yardımcı olacak hazırlık sınavları
 Hızlı Başvuru araçları, yatarak ve ayakta tedavi gören hastalar için rehberler
 Bütünleşik İlaç veritabanı (fiyat bilgisi dahil): İngilizce dilinde yazdırılabilir hasta bilgilerini içeren raporlar ve muadil ve markalı ilaçların dozajlarına, endikasyonlarına ve yan etkilerine içeren İlaç veritabanı (drug database)
 Sürekli Tıp Eğitimi: Continuing Medical Education (CME)
 Multimedya: Human anatomy tool, diagnostic reasoning lectures, ve the Harrison’s podcast series


Bu kaynaklara uzaktan erişebilmeniz için ücretsiz bir MyAccess profili oluşturmanız gerekmektedir. Bu aynı zamanda favori içeriğinizi kaydetmenize, materyalleri düzenlemek için klasörler oluşturmanıza ve etkileşimli inceleme sorularına erişim elde etmenize olanak tanır. MyAccess profilinizi ilk kez kampüs içindeyken oluşturabilirsiniz. Kampüs dışındayken, VPN veya proxy sunucusu aracılığıyla oluşturmanız gerekmektedir.