Süreli Yayınlar ve Tezler

Bu bölüm kütüphanemizin bünyesinde bulunan basılı ve elektronik ortamdaki dergi, tez ve benzeri yayınların hizmete sunulduğu bölümdür.Kütüphaneye bağış ve satın alma yoluyla sağlanan basılı dergiler, kütüphane otomasyon sistemine dahil edilmekte ve kütüphanede süreli yayınlar salonunda alfabetik düzende hizmete sunulmaktadır. Son yıla ait eski sayılar, rafların altında, daha eski yıllara ait sayılar ise süreli yayınlar deposundadır.Basılı tezler üniversite ve enstitülerine göre ayrı bir bölümde kullanıcılarımızın hizmetine sunulmuştur. Süreli yayınlar ve tezler sadece kütüphane içinde kullanıma sunulmakta, dışarıya ödünç verilmemektedir. Süreli yayınlardan fotokopi çekilebilmektedir. Tezlerden ise, kütüphane içinde yararlanılabilir ve görevli ile birlikte sadece 10 sayfa fotokopi alınabilmektedir. Telif Hakları gereği kaynakların tamamının fotokopisi çekilemez.

E-dergilere ulaşmak için “ Veritabanları” başlığı altında ” Elektronik Dergi” alanından tarama yaparak abone olduğumuz bütün veri tabanlarındaki e-dergileri görebilirsiniz. E-tezlere ulaşmak içinse “Veritabanları” başlığı altında “Elektronik Tez” alanından tarama yapabilirsiniz.

Ayrıca Ulusal tezlere YÖK Tez Merkezi sayfasından erişebilirsiniz. https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/tarama.jsp YÖK Tez Merkezi’nde bulunan Pamukkale Üniversitesi ‘ne ait tezlere erişebilmeniz için siteye giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan “üye ol” kısmından üye olunmalıdır. Tarama sonuçlarına göre karşınıza çıkan teze/tezlere yazarı tarafından izin verilmişse anında ilgili tezi/tezleri indirebilirsiniz.

Kütüphanemizde mevcut olmayan makale ve tezler (içindekiler, kaynakça, özet ve seçilecek bir bölüm) için istek yapılabilir. Makale ve tez istekleriniz için Kütüphane web sayfasında bulunan “Formlar” menüsündeki ILL (Kütüphaneler Arası Kaynak Talep) formunu doldurabilirsiniz.