• Prof. Dr. Fuat Sezgin
    KÜTÜPHANESİ
Ana Sayfa / JoVE Science Education deneme veritabanı

Dünyanın ilk video makale veri tabanı olan JoVE; tüm dünyanın ve ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemde sorumluluk alarak, öğrenci eğitimi için özel olarak oluşturulan tüm Science Education paket içeriklerini 15 Haziran 2020 tarihine kadar talep eden tüm kurumlara ücretsiz olarak açmaktadır.

Bu süreç boyunca, kurumunuzdaki akademisyenler ve öğrenciler, eğitime ara vermeksizin, JoVE Science Education paketleri içerisinde yer alan eğitim videolarını uzaktan eğitim/ders materyali olarak kullanabilirler.

 

JoVE Science Education Hakkında:

 

  • Öğrenci eğitimine katkı yapmak üzere oluşturulan eğitim videolarından oluşmaktadır.
  • Akademisyenlerin kendi derslerinde kullanabileceği şekilde hazırlanan ve 10 seri halinde sunulan 1000'den fazla eğitim videolarını içermektedir.
  • Her video, profesyonel bir ekip doğrultusunda hazırlanmış Türkçe ve İngilizce alt yazı seçeneği ile sunulmaktadır.
  • Öğrenci eğitimini desteklemek adına, sunulan her video için soru-cevap tarzında testler oluşturma imkanı bulunur.
  • Moodle, Canvas, BlackBoard, Brightspace, vb. LMS (öğrenme yönetim sistemi) ile entegre bir şekilde çalışabilmektedir. Kurumunuzda hali hazırda kullanılan bir LMS sistemi varsa bize bilgi vermenizi rica edeceğiz. 

 

 

Science Education koleksiyonlarına erişim için https://www.jove.com/science-education-library adresini kullanabilir,

COVID-19 ile ilgili yayımlanan açık erişimli JoVE video makalelerine erişmek için https://www.jove.com/coronavirusresource bağlantısını kullanabilirsiniz.